Príbalové letáky

Príbalové letáky 

S príbalovými letákmi rôzneho typu sa denne stretávame pomerne často, aj keď si, popravde, asi nikdy neuvedomujeme, že pre ich výrobu musia existovať špeciálne tlačiarne a typy skladania.
Za príbalový leták považujeme rovný leták, skladaný leták, ale reč je aj o rôznych návodoch. Klasickým príkladom môžu byť skladané príbalové letáky v liekoch, ktoré sa vyrábajú špeciálne pre farmaceutický priemysel, rovnako aj pre kozmetický priemysel. Príbalové letáky sú potrebné aj pri vitamínoch a výživových doplnkoch. Každý z týchto produktov má svoje špecifiká, ktoré v letákoch výrobca musí spomenúť, ale zároveň nechce kupujúceho zaťažovať veľkými letákmi a obalmi.
Predstavte si, ako by to vyzeralo, keby ste ku každému lieku či kozmetike dostali veľkú brožúru o forme užívania a účinkoch. Zrejme by ste si po čase mohli založiť knižnicu plnú návodov a letákov. Preto poskytujeme, okrem tlače, aj skladanie týchto príbalových letákov.
Príbalové letáky pre Vás dokážeme poskladať až do minimálnej veľkosti 2 cm, čo robí len máloktorá tlačiareň na Slovenskom trhu. Ani pri takejto veľkosti sa však nemusíte obávať zníženej čitateľnosti textu. Výrobcovia v celej Európe majú zákonné povinnosti voči spotrebiteľovi a medzi tie patrí uvádzanie zloženia, rizík a účinkov liekov, ktoré musia byť ľahko čitateľné. Nariaďuje to smernica vydaná v roku 2001, známa pod názvom EU 2001/83/EG.
Podľa tohto nariadenia musí byť veľkosť písma najmenej 8 bodov a nesmú sa používať ťažko čitateľné typy písma. To znamená, žiadna kurzíva, kapitálky, podčiarkovanie a žiadne netradičné písmo. Nie vždy sa tak môžeme prispôsobiť špeciálnym požiadavkám v tejto oblasti, ale vo všetkých ostatných špecifikách Vám radi vyhovieme. Na začiatok Vám sľubujeme kvalitný, ľahký, tenký, ale zato nepriesvitný papier. S kvalitným papierom ide ruka v ruke kvalitná tlač, ktorú zabezpečujú naše prvotriedne technológie. Vďaka nim bude písmo vždy ostré a jasne čitateľné.

Aké techniky skladania Vám vieme poskytnúť?

Pri skladaní príbalových letákov sa využívajú rôzne techniky a my Vám chceme ponúknuť čo najširší výber aj v tejto oblasti.

V prvom type skladania sa jedná len o jednoduché jedno zloženie. Takýto typ zloženia je možné vidieť asi najčastejšie pri návodoch, prípadne textoch, ktoré nie sú príliš obsiahle a netreba ich skladať natoľko, aby sa zmestili do úplne malej krabičky.

 

 

Druhým typom je dvojité zloženie a tiež sa môže použiť napríklad v návodoch alebo pri kozmetických produktoch. Jedná sa tu o jedno zloženie navyše oproti jednému zloženiu a leták tak môže obsahovať viac informácií rozdelených do viac častí.

 

 

Tretí typ je zloženie od seba a štvrtý zloženie do seba. Pri zložení od seba leták otvárate skoro ako jednoduchú, krátku harmoniku. Pri zložení do seba leták vyzerá viac ako list. Otvárate ho v podstate ako bránu, ktorej dvere sa prekrývajú.

 

 

Letákové skladanie, pre skladanie väčších návodov alebo letákov.

 

 

Z skladanie, alebo nazývané aj cikcakovité skladanie, je pomerne časté vo farmaceutickom priemysle. V obaloch na lieky nie je dostatok miesta, takže sa využívajú skladané letáky malých rozmerov, ktoré keď rozložíte, vyzerajú ako harmonika.

 

 

Ďalším typom je skladanie do brány, pričom tento popis aj vyjadruje spôsob akým sa príbalový leták otvára. Logicky, ako brána. Tento typ skladania môže byť zaujímavý napríklad pre vitamíny, výživové doplnky či kozmetiku.

 

 

Taktiež poskytujeme priečne skladanie, označované aj ako drobné skladanie. Pri tomto spôsobe skladania letákov sa prehyby umiestňujú naprieč smeru pohybu papiera. Takéto skladanie sa využíva vtedy, keď chcete ušetriť čo najviac miesta v balení.

 

V prípade potreby poskytujeme aj iné typy skladania.

 

 

Zatiaľ síce nezamestnávame expertov na origami, ale nebojíme sa výziev. Pokiaľ teda potrebujete špeciálny typ skladania, ktorý tu nie je spomenutý, neváhajte to s nami prediskutovať.

Kontakt

Produkt

Krajina

Súhlas

15 + 7 =